Digitální technologie v podání společnosti Metsjo

3. 4. 2019

 

Metsjö přivádí hákové nosiče kontejnerů do digitální budoucnosti!

Společnost Ivarssons i Metsjö uvádí na trh nové hákové nosiče kontejnerů využívající výhod digitalizace. Vyjmenujme alespoň některé možnosti, které digitální doba přináší. První z nich výrazně zvyšuje bezpečnost práce. Jedná se o systém automatického brzdění nosiče v případě, že systém vyhodnotí, že je možné převrácení přívěsu. Další systém analyzuje logistický systém farmáře, ten jej vyhodnotí a může upravit, aby dosáhl úspor. Pro klidné spaní může zamknout brzdy a nosič nebo návěs mu nikdo neodtáhne. Systém si dokáže přesně zvážit náklad a podle toho nastavit účinnost brzd. Ovládání je velmi jednoduché a uživatel používá aplikaci ve svém telefonu. Využívá se nových vzduchových brzd stroje, které pro novou generaci nosičů a návěsů společnost Metsjö vyvinula a je k dispozici pro všechny stroje vybavené vzduchovými brzdami a odpruženými nápravami, nelze použít pro návěsy a nosiče osazené pásovými podvozky.

Systém se aktivuje připojením návěsu nebo nosiče k traktoru a umožňuje následující:

  • automatické nastavení účinnosti brzd dle zatížení prostřednictvím vestavěných snímačů,
  • odemknutí a zamknutí brzd pomocí osobního bezpečnostního kódu,
  • automatické brzdění v případě rizika převrácení,
  • couvací senzor,
  • hlídání stability při vyklápění,
  • sběr pracovních dat a jejich ukládání,
  • snímání tlaku brzdového systému s varováním,
  • počítadlo kilometrů,
  • ABS systém

Všechny možnosti je možné kombinovat s další výbavou nosičů a návěsů, např. s regulací tlaku v pneumatikách, s agregovanými sklízecími řezačkami, štěpkovači a třeba poháněnými nápravami. Poháněné nápravy jsou také jednou z nedávných inovací Metsjö. Pohon náprav pracuje pro směr vpřed i vzad a je vypínatelný a zapínatelný z místa obsluhy. Při překročení určité rychlosti se navíc automaticky vypne pro případ, že obsluha zapomene. Nové nápravy nabízí ještě větší nosnost, ta je nyní 11 tun na nápravu. V případě nosiče Metaflex 60-75 tak stroj činní celková hmotnost nosiče plných 37tun při jízdě mimo veřejné komunikace.

„Nová digitální výbava nám umožňuje nabídnout zákazníkům vysokorychlostní návěsy a nosiče kontejnerů. Zákazník tak získává vysokou výkonnost, snižuje náklady na přepravu a zároveň zvyšuje bezpečnost při provozu.“ Říká ředitel společnosti Anders Ivarsson. My v Metsjö věříme, že technologický pokrok přináší zákazníkům velké úspory a zvyšuje bezpečnost aniž by bylo nutné zvyšovat náklady pro zákazníka. Tento digitální krok je jasným důkazem.

Manatech
Novinky

"Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur? Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur?"

Zavřít

Zavřít

Děkujeme

Vaše objednávka byla odeslána.

Děkujeme

Váš dotaz jsme úspěšně odeslali, budeme Vás kontaktovat.

Děkujeme

Vaše registrace byla úspěšně dokončena.